Wietnamskie obiekty na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

1. Zespół zabytkowy Hue (Quần thể di tích Cố đô Huế) - znajdujący się w środkowej części Wietnamu. W 1993r zespół zabytkowy Huế został wpisany na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

2. Zatoka Ha Long (Vịnh Hạ Long) – zatoka w północnej części Wietnamu, leżąca w pobliżu miasta Hòn Gai (ok. 164 km na południowy wschód od Hanoi). W 1994 UNESCO umieściło ją na swojej Liście Światowego Dziedzictwa.

3. Dawne miasto Hoi An (Phố Cổ Hội An) - niewielkie miasto w środkowym Wietnamie, w prowincji Quảng Nam, położony ok. 30 km na południe od Đà Nẵng. W 1999 r. miasto zostało wpisane do rejestru zabytków światowego dziedzictwa UNESCO.

4. Sanktuarium My Son (Thánh địa Mỹ Sơn) - zabytkowy kompleks świątyń hinduistycznych na Południowym Wybrzeżu Centralnym w Wietnamie. Współcześnie opuszczony i częściowo zrujnowany, stanowi pozostałość po istniejącym tu, w okresie między IV a XV wiekiem n.e., sanktuarium religijnym Czamów. W 1999 r. Mỹ Sơn zostało wpisane na listę zabytków światowego dziedzictwa.

5. Park Narodowy Phong Nha-Kẻ Bàng (wiet.: Vườn quốc gia Phong Nha-Kẻ Bàng) – park narodowy leżący w północnej części Wietnamu, w prowincji Quảng Bình, na północ od gór Trường Sơn.

Park Narodowy Phong Nha-Kẻ Bàng został wpisany w 2003 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturalnego UNESCO.

6. Cytadela Cesarska w Hanoi (wiet. Hoàng thành Thăng Long, dosł. Cytadela Cesarska w Thăng Long) – siedziba władców Wietnamu w okresie od początku XI do końca XVIII w. W 2010 r. Cytadela została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

7. Cytadela dynastii Hồ (wiet.: Thành nhà Hồ) – cytadela leżący w północnej części Wietnamu, w prowincji Thanh Hóa. Cytadela dynastii Ho znajduje się w odległości ok 120 km na południe od Hanoi.

Cytadela dynastii Hồ została wpisana w 2011 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturalnego UNESCO.